Dönüşebilen Tasarımlar Yaratıyor


Sinem Babacan aynı kıyafeti gizli fermuarlar ya da düğmelerle kolayca dönüştürüp farklı varyasyonlar ile kullanabileceğiniz tasarımlara imza atıyor. Günümüzün hızlı temposuna uygun özgün Sen&Sin tasarımların detaylarını kendisine sorduk.


Markanızın felsefesi nedir?

Çok beğendiğim bir modacının söylediği gibi "Tarz, konuşmadan kim olduğunuzu göstermenin bir yoludur." Marka olarak unutmadığımız en önemli önceliğimiz, bir kadının içinde birçok kadın barındırması. Bizim için onun bazen anneliği, bazen iş kadınlığı; bazen çocukluğu; bazen dişiliği ama hep "o" ön plandadır. Sloganımızda dediğimiz gibi "çünkü o sensin." Modanın insanlara özellikle kadınlara bazı yaptırımları olduğunu düşünüyorum. Oysa Sen&Sin sadece moda ile ilgili bir marka değil, kendini yaşama ve ifade ediş biçimidir. Kimi zaman modaya uyan bir hayat tarzı iken kimi zaman kadının içinde yaşamayı, yaşatmayı istediği, aynı kıyafeti gün içinde farklı varyasyonlar ile değiştirebileceği ama en önemlisi her zaman onun kendi tarzını, kendi ruh haline, özgürlüğünü ona vermektedir.

Markanızı diğerlerinden ayıran en önemli özellikler neler? En önemli özelliği; kıyafetin kadını değil, kadının kıyafeti taşımasıdır. Sen&Sin modelleri bir kıyafetten öte bir yaşam stilidir. Modanın esiri olmaktansa, kişinin moduna, stiline, kararına, tarzına göre aynı kıyafeti farklı şekilde giyebildiği ama en önemlisi her zaman kendi olduğu bir koleksiyondan öte bir konsepttir. Markayı ayrıştıran en önemli diğer özelliği ise, her tasarımın detaylarının kendi içinde gizli olmasıdır.

Yaz stilinin favori parçaları hangileri?

Çok özel batik serisi koleksiyonumuz; bir taraftan kimono olarak kullanılabilirken, kendi içinde sakladığı gizli düğmeler ile bir anda tiril tiril bir yaz elbisesine dönüşebiliyor.

Her sezon tercih edilen yıldız parçanız hangisi?

Gizli fermuar içinde saklanmış farklı dekolteler sunan gömlek koleksiyonumuz ile biz Sen&Sin'de modadan da öte bir şey yakaladık. Her kadının öne çıkartmak istediği dekoltesi farklıdır. Kişiye özel olarak tasarlanan gömlekler bizim bir numaralı klasiğimiz. Tabii bunun yanı sıra kadın vücudunu hayal ettiği gibi gösteren özel kesim yüksek/düşük bel pantolonlarımız vazgeçilmezlerimiz arasında.

Tasarımlarınızı en çok tercih eden isimler kim?

Ebru Kohen, Begüm Şen, Ceylan Çapa, Yeşim Selsevil, Balçicek İlter, Azra Kohen.